Social Icons

twitterfacebookgoogle plusrss feedemail

22 Nisan 2012 Pazar

Sihirli bir yer : MarpopÖnerilerimle gene karşınızdayım :) Ama bu önerim diğerlerinden biraz farklı yani işin mutfağına dokunarak deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim bu sefer. Aslında bir çoğunuzun bildiği gibi Marpop caddebostan yeşil camii'nin karşısında bir dondurmacıydı. Şimdi ise bambaşka bir yer olmuş bu Marpop. Yeni birçok ürün var mesela ve son derece lezzetliler, personeli güler yüzlü ve en önemliside yediğiniz herşey sizin gözünüzün önünde yapılıyor yani çok temizler saklayacak hiçbir şeyleri yok :))

Çayınızın yanında fırından yeni çıkmış sıcacık ikramlıklar veriyorlar ve inanılmaz lezzetliler. İsterseniz önceden sipariş verip paket olarak da alabiliyorsunuz. Sevgilinize hediye olarak makaronlar da götürebilirsiniz ya da ufak süslü kurabiyeler :)
Biraz da Marpop Cupcake'lerinden söz edelim. Bana kalırsa çok başarılı bir şekilde girmiş Marpop cupcake dünyasına. Kekleri yumuşacık içleri dolgulu ve kremasıda tam kıvamında yani çok tatlı değil asla baymıyor öyle içinizi :) Bunun için Ezgi ve Mehmet ustaya çok teşekkür ediyorum sağ olsunlar sorduğum bütün sorulara o kalabalığın içinde cevap verdiler benden hiç sıkılmadılar :)) 
Önceden sipariş verirseniz onları da istediğiniz şekilde yapabiliyorlar. Süslemeleri dahi kendiniz seçebilirsiniz.
Düğünler içinde cupcake yapmışlar. Yeni evlenenlere duyurulur, farklı bir şey yapmak istiyorsanız buna düğün pastasıyla başlayabilirsiniz. Bırakın onlar düğün cupcakeleri olsunlar :)

Mimarlarında eline sağlık, dükkan o kadar sıcak ve güzel olmuş ki özellikle detaylar çok ince düşünülmüş. Ben aydınlatmalara aşık oldum bunu yazmadan geçemem :))))


Bunlarda tuzlu ikramlıklar :) Bir bardak çayın yanında ufak atıştırmalıklar...


Nursen hanım'a da ayrıca çok teşekkür ederim. Sıcacık gülümsemesi insanı cezbediyor bir de mükemmel renkteki ceketi :) Kendisi de avrupa yakasına Marpop açmak istiyormuş Marpop sevenlere duyurulur :)

Küçük dondurmalar bilidiğiniz bir atımlık çıtırlar. Sade, karamelli, çikolatalı bazıları da ahududu parçacıklı. Zaten bunlara bakarken kendinizi kaybediyorsunuz. Tabi benim  bu güzellere bakarken yalandığımı gören kuzenim :) yani Dilek hanım, durumu hemen fark edip ikramda bulundu ona da herşey için çok teşekkür ederim özellikle de beni Marpop'la buluşturduğu için :)) Yani kısaca bunlardan mutlaka bir tane ağzınıza atın, tatmadan dükkanı sakın terketmeyin :)


Sevdiklerinizi de unutmamış Marpop :) bu lezzeti paylaşabilmeniz için ufak hediyeler de düşünülmüş...
Şimdiden öğrendiğime göre kış içinde hazırlık yapıyormuş Marpop. Güzel ve sıcacık bir kış bahçesi içinde çayımı yudumlarken de cupcakeimi yiyebileceğim :))  Bağdat Caddesi'nin en güzel durağı Marpop'a mutlaka uğrayınnn... Eminim memnun kalacaksınız.
 
 
Blogger Templates